Najnowsze posty

Wyprawka do przedszkola

28 czerwca 2012

 

Wyprawka dla przedszkolaka to zestaw przedmiotów i przyborów, które są dziecku potrzebne do wykonywania zadań w ramach zajęć przedszkolnych. To co się w niej znajdzie zależy nie tylko od wieku dziecka, ale także od tego do jakiej placówki maluch będzie chodził (prywatnej czy państwowej).

Czytaj więcej Skomentuj ()

Zdjęcie dnia :)

24 maja 2012

Na liście życzeń – Najlepsze dla M&T&K. Mam nadzieję, że w przeciągu dwóch lat uda się powiększyć naszą rodzinę o dwóch członków :)

Czytaj więcej Skomentuj ()

DIY – Tekturowy sorter geometryczny

24 maja 2012

Jeżeli jesteście kreatywnymi rodzicami i lubicie zajęcia z serii  Zrób To SAM, polecam bloga rosyjskiego architekta Play and Grow, który tworzy edukacyjne zabawki z tektury.  Każdy wpis to tutorial, wg którego, krok po kroku wykonacie zabawki. Dla porównania puzzle geometryczne Replika Geometrika by Play and Grow  (powyżej) oraz sorter geometryczny Guidecraft (poniżej). Efekt ten sam, ok. 60 zł w portfelu (odliczając koszt tektury i papieru). Wspólne zajęcia – bezcenne :)

Czytaj więcej Skomentuj ()

Ile pić dziennie wody?

26 kwietnia 2012

W związku z nadchodzącymi po raz pierwszy w tym roku upałami, proponujemy bidony na wodę. Nic tak nie ugasi pragnienia, jak woda. Soki i słodzone napoje sprawiają, że dziecku chce się jeszcze bardziej pić, psują zęby i powodują, że dzieci nie mają apetytu.

Czytaj więcej Skomentuj ()

Raczkujące dziecko

3 kwietnia 2012

Przygotowując galerię śliniaków z serii Radiant Baby  Keitha Haringa, dotarło do mnie, że za parę dni Wielkanoc. Co ma raczkujące dziecko do Wielkanocy?

Czytaj więcej Skomentuj ()

Wychowanie dziecka

15 marca 2012

Dzieci i ryby głosu nie mają – to ulubione powiedzenie mojego, 84-letniego, dziadka. Nasze pokolenie uważa zupełnie inczej – dobrze, czy źle??

Czytaj więcej Skomentuj ()

Pokój dziecięcy

9 marca 2012

Jak urządzić pokój dziecka?

  • funkcjonalnie
  • tanio
  • niebanalnie

Nie każdego rodzica stać na desigenrskie meble dla dzieciaków, ale smaczku mogą dodać fajnie ozdobione ściany. Nie mam tu na myśli Kubusiów Puchatków, Zygazaków, czy innych przelukrowanych, przeróżowionych, skomercjalizowanych postaci Disney’a.

Czytaj więcej Skomentuj ()

Ekologiczne zabawki

8 marca 2012

Na wiosnę parę nowości w Mymonkach, mianowicie drewnianie domina i klocki typu jenga polskiej firmy Brik.  Polceamy wszystkim ekorodzicom, dla których nie jest istotny cukierkowaty wygląd produktu, a jego funkcjonalność i wykonanie, które ma być przyjazne dla środowiska.

Czytaj więcej Skomentuj ()

Farby dla dzieci

1 marca 2012

 

Malowanie farbami to jedna z ulubionych form aktywności twórczej uprawianej przez M&T&K. Dziwnym trafem Tata nigdy nie ma czasu na malowanie, więc cały  bałagan związany z 10 minutowymi doznaniami estetycznymi pozostaje na mojej głowie i pewnie dlatego większość rodziców nie zachęca dzieci do malarskiej kreatywności. Nie zniechęcajmy się, bo malowanie to naprawdę fajna sprawa – dzieci uczą się barw, zasad ich mieszania, siły nacisku pędzla, rozwijają zmysł dotyku.

Czytaj więcej Skomentuj ()

Niekończąca się zabawa

27 lutego 2012

Ulubioną zabawką M&T&K są tory i drogi, szczególnie gdy przybierają formę ósemkowej pętli. Są gwarancją niekończącej się zabawy. Zapewne byłaby nią również jazda trójkołowcem po ogrodowym torze :) Uśmiech nie schodzi z mej twarzy, patrząc na zdjęcie holenderskiego grafika Radima Peško, pochodzącego ze zbioru Informal Meetings. Wypatrzone tutaj.

Czytaj więcej Skomentuj ()

© 2011-2012 Mymonki Sp. z o. o.